Shpresoj qe tju pelqej web-i desing >>By__TrImI
   
 
  Fjalori i Gjakovës
1. XHYZENTI - koridor 
2. KREDENAC - dollap 
3. ASHQIHONE - dhome e vecante e ndertuar ne oborr te shtepise ku pergatitej ose ruhej ushqimi 
4. MULLO - mllefi 
5. FAMXHYMLEK - kemish 
6. DOGRI - menjehere 
7. QIMQI - kinse 
8. MINIVISH - i merdhire, i mavijosur 
9. PERBALLADONE - haptazi 
10. BALLGUR - me bark, koment i pamenduar 
11. TALLAHUT - i pagdhendur, budalle 
12. KABA - i madh, dangall 
13. ALLABATANE - pa lidhje 
14.RRAKSHAJA - gjera te prishura, te hudhura, te papaluara 
15. RRAQE - gjera te ndryshme te panevojeshme 
16. RRAKADYL - duke u rrotulluar 
17. RRAKNY - te rrexosh dicka 
18. NYJAFQ - i merrolur 
19. MIZIVIR - i poshter,Qe i dhimet dicka, Cikrrimtar...Fikan 
20. KUKUBAN - frikacak, i vetmuar, ndjella keq 
21. ME YZER - shtatezene 
22. YZERHONE - nevojtore 2
3. FYLFYL- i trullavt, trullan 
24. MASLLAHAT- dicka e madhe dhe efektive, profesionale 
25. SHIDET - ngjarje e madhe 
26. SHTAPALAK - gjere e gjate 
27. TAKAHYK - mentalisht i pazhvilluar 
28. FURDULLA - lloj i embelsires 
29. SNI - sofer 30. N'KET MOZE - para do kohe 
31. DELIDAKUZ - femije sherraman 
32. RESMA - fotografi 33. QUQBYC - rri ulur ne toke 
34. FELQ - efeee 
35. SAMUN FRANGJULL - i bjen samun pa suxhuk 
36. NAMRUD - njeri i rende, pa qere 
37. BIGAJIHAK - piskfillti, papritur 38. KASTILE - enkas 39. QIKEMENGJE - fiokes 40. ALLANUMRILE - vajze me namuz 41. HUMUMGJIK - banjo 42. RUSPA - diqka me vlere 43. BOJ KYRYMYZ - nje ngjyre ne mes te gjelbertes mshel dhe qel 44. EKMIQIHONE - bukepjekes 45. PERDESYZ - i pa ftyre 46. DELLI - damari 47. FILL - menjehere 48. LLAPANXHESHË – permbledh shuplak, shapull 49. QESHTUTNE - keshtu valla 50. TE BOJ PER IFTI – te rrafi shumë, te smuj 51. PËR ISHON – qe nuk perdoret më 52. NEMELAZEM – mos bini ne besdi 53. TARAMAD – objekt per tutjen e fëmiejve (dhompir) 54. CACEL – lugat, dhompir 55. I PREKEN NE MELL – jo ne rregull në kry 56. MASKARALLYK – ngjarje e trazuar 57. NOMA E ZEZË – katastrofë 58. MUBAREQ – njeri i pa sherr 59. HAMSHUR – njeri qe nuk mendon gjatë, qe nuk lodh trurin 60. MASLLAHAT – korrekt 61. QINIBAZ – njeri qe imiton 62. QINU – imituar 63. ASLI – e vertet, qe ka te bej me realitetin 64. HEJLI KOFT – te ligat 65. QUKULUK – fëmijë qe e bën veten për ta dashur 66. TEQLIF – i nevojshem 67. MOS JA LE NOMIT – mos ja nxjerr fundit, mos ja tepro 68. TEKRAR – perseri, apet 69. PRALLAZ – dera qe te qet te fqiu 70. DUGOJ – dyqan, shitore 71. NALLONE – nallqe 72. MET ZON KEP – me te shfrytzu materialisht 73. LLUK-LLUK – falas, gratis 74. NONA E DAJES – gjyshja, mama e mames 75. ELTEME/ILETEME – njeri i merzietshem, fol shumë 76. MUHALIF/MUHALIFGJI – njeri qe fol shum e pa kuptim 77. NAMAZGJA – treg, pazar 78. RRYP – katunart, ne Gjakovë 79. 124 – grup i madh njerz, shum njerz 80. FILTERE – fërguese, fertere 81. KOTEC – shtepiza ku mbahen pulat 82. KREDENAC - komod e vogel per ruajtjen e ushqimit 83. TEVEQEL – njeri pa moral, pa respekt 84. NAMRUZ – naiv, njeri vetanak 85. SILI – karrig 86. SNI – tepsi e madhe 87.BYTYN – a jeni bytyn., a jeni krejt (trruq) 88. TAKAYT – i pa gdhenur 89. VARG - a jeni varg, a jeni mirë te gjithë, (trruq) 90. RRAQEGJI – njeri qe mbledh gjëra pa vlerë 91. JAPI – shtepi e po sa mbaruar 92. HUMUMGJIK – banjo, wc 93. DANGALL – njeri jo shkatht fizikisht 94. SASHTRIS – frikë e madhe 95. ALLASHTRIS – pergaditur temperaturen e ujit (ujë te vokt) 96. PAQAMUR – persheshe me kos e me huder i perzier 97. IRI - e urrej, i pa deshirueshem 98. NAMRUD – i zymtë 99. TAMASQAR – dhimcan 100. PRREK - shumë i uritur (ushqim) 101. KAVALER – dorë lirë (pare, lek) 102. KYVET – forcë 103. HYGJYM, TURR – hyz, hap 104. VUGJUD – forë shpirtrore 105. RRAKADYL – e rrexuar së rrotulluari 106. TARASHQELLYK – qef, ndjenjë e mir 107. AZGON – njeri serioz 108. GJAKAJDUR – njeri i shpurdher, i zoti 109. TESLIM – ne gjendje jo te mire shendetsore 110. NALET ILON - dreq 111. KUPUK – njeri pa marre, respekt, arrogant 112. PONDEL, PONDLAN – njeri me tesha te vjetra 113. BUKPERMYS - njeri pa ndergjegje 114. ZBRU – duart kur te zbardhen prej ujit 115. KAPADAI – trim, i zoti 116. HAVRUZ – oturak, 117. KANAC - perparse, per gatimin e ushqimit 118. BENKIC – perparse per femijë 119. TAKAYT – njeri i vjeter, qe rrin veq ne shpi, bajat 120. PORT – kiliker 121. GULLUB – kiliker imadh 122. SALLKOM – ngjarje tragjike 123. IDARE – mu bo idare, - mu mbledh diqysh 124. ANGLLATIS – spejgu thell, me ta shti ne trru 125. QIQERR – zgjuar, pa gjumë 126. ZARI – nafak (ne pont) 127. STIF- plot 128. ZAHAR – nashta 129. TATAKURT – ne gjendeje kritike (shendetsore) 130. SKOMJE – varferi 131. KYT – ne sasi shumë shumë te vogel 132. NYNQ – kry fortë 133. KOLLODONT – pastë e dhomve 134. GASTARE – gotë 135. ZIJAFET – fest e organizuar nga grat per gra 136. GLLANC – e re flak 137. ZHIG – nostalgji (kam zhig) 138. DAS – djal zoteri, djal i pashem, i menqur 139. HATASHME – fantastike 140. PUPA – me në her e tempo te shpejt, shpejt, fllesh 141. DAKIK – minut, qast 142. HASHAFTAS – enë e thellë, per gjella apo sallad 143. SKRROP – i lagur shumë (nga shiu) 144. TELALL – lajm i pa konfirmun 145. PARROLL – ç’pifje 146. BAKSUZ – njeri pa fat 147. N’GJETI – naj ka tjeter 148. TYRQE – turqisht 149. OMELE – derte, halle, probleme 150. HALLEJK – femer, pa karakter, e pa nderë 151. KARAVLLEJK - plak qe vjedh fmi (ne gjuhen e femijve) 152. LLASTYK – katunar 153. ËRRXH – kur te merr gjumi qe nuk mundesh mi qendru te zgjuarit, moment gjumi, 154. GROP – tradhti, rren, mos ma bo grop, mos me tradhto 155. KAJMAK – perdoret kur je i knaqen, ishte mir, ishte kajmak., fantazi 156. PALLEN E SEFAS – Sefa te madh, qef te madh, knaqesi 157. HAKIKAT – njëri shpirt mirë, i ndershem, zemer gjërë 158. GJYMERT – shpirt mirë, dorë shlirë 159. ÇAPRRAZ – kukall, qakall, maqallung (hahaha) 160. MËRTEQYP – person me sjellje dhe veprime jo te mira. 161. LLAPANGJESH – fus shuplak 162. TARASHQELLYK – ndjenjë knaqsi, knaqesi psh kur te pin çaj edhe rrin 163. BARIN SYVE – mashtrim parash, me ta qit barin syve, met marr pare (lek) 164. XHAMAZLLYK – sjellje apo veprime qesharake, qesharaki 165. MAZUN – qere jo e mirë, i merzitur, i zemeruar 166. LLUÇKAT – honger pa kontroll 167. LLUÇKAN - person qe han pa kontroll dhe shumë 168. SORRAT – buçk, ftyrë, pejsa e perparme e ftyres 169. IXHAIZ - siguri, besim 170. UGURIZESH – paralizohesh 171. ZINXHIN - pasanik 172. PESHKESH - dhurat 173. QYL - falas, shfrytezim 174. JAPI - koridor i madh Desing by: Leutrimi
Niki Mujor !!!!
 
Jeta eshte spektakel, ne jemi aktor,
vetem njeri mund te jet mbret. kur te fiken dritat, kur skemi vizitor ne mbesim vet..!!
Advertisement
 
Sa ju pelqen Webi >>
 
Sa ju pelqen Webi?
Shum i mir
I mir
I shkelqyshem
Teper i mir
I keq
pollcode.com free polls
Sa ju pelqen Dizajni i Ri >>>
 
Sa ju pelqen Dizajni
I mir
Tepere i mir
Me ndyshu
I keq
Asnjeri
pollcode.com free polls
..::::SpoNzOr::::::.....
 
<<<<<>>>>>> <<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>
 
1 visitorson this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=