Shpresoj qe tju pelqej web-i desing >>By__TrImI
   
 
  Fjalë të Urta


1. Ai qe di me se shumti flet me se paku. ( populli) 
2. Buka po u thye s' ngjitet me nje te beshtyre. 
3.Burri eshte koka, kurse gruaja eshte qafa. 
4. C' ke bere do te ta bejne. 
5. Dardha bie nen dardhe. 
6. Dardha e ka bishtin mbrapa. 
7. Dielli duket qe ne sabah(mengjes). 
8. Dhelpra kur nuk e harrin rrushin, thote eshte i pa bere. 9. Degjo shtate a tete dhe perseri bej si di vete. 
10. E dhena e tjeterit eshte si e krojtura e dhembit.á 
11. Edhe bari i njomeá digjet neper te thate. 
12. Fashati qe duket, s do kallauz.á 
13. Floke gjate mendje shkurter.á 
14. Fjalet jane gra, veprat burra. 1
5. Gruaja fut shejtanin ne shishe. 
16. Gjella me kripe dhe kripa me karar. 
17. Gjuha, vete ku dhemb dhembi. 
18. Gjuha kocka s' ka e kocka thyen. 
19.Gjithe gishtat dhembin njesoj. á 
20. I zoti e nxjerr gomarin nga balta. 21. I talluri, te tall. 22. Jeto sikur do vdesesh neser. dhe meso sikur do jetosh gjithmone. 23. Kali i botes te le ne udhe, (rruge). 24. Kalliri me buk e mban koken poshte, ai bosh... perpjete. 25. Kur s' ke koke, ke kembe. 26. Koka ben koka peson. 27. Kush te do te shan. 28. Kush mungon, bluan. 29. Kush lyp shume, e humb dhe ate qe ka. 30. Mat shtate here, e pri njehre. 31. Me mire nje veze sot, sesa nje pule mot. 32. Me thuaj c' shoke ke , te te them se cili je. 33. Me nje lule.., s' vjen beari. 34. Me nje nuse.., nuk behen njeqind dhendurre. 35. Mendje e shendoshe ne trup te shendoshe. 36. Mendja e madhe.. e keqja e te zotit. 37. Me mikun ha e pi, por tregeti mos bej. 38. Mollen e mire, e ha derri. 39. Mos u mundo teá nxjerresh dhjame nga pleshti. 40. Mos shiko gunen, po shiko punen. 41. Mos hiq petullat me duart e tjeterit. 42. Mos bej te vesh vetulla, dhe nxjerr syte. 43. Nga ferra del trendafili, ashtu si dhe nga trendafili del ferra. 44. Nuk ngopet ariu me miza. 45. Nuk I bihet fyellit gjithnje ne nje vrime. 46. Nje dru i shtrember, shtremberon gjith stiven. 47. Nje dore lan tjeteren, te dyja fytyren. 48. Nje mik i mire, duket ne kohe te veshtire. 49. Nje gur s mban mur. 50. Nje njeri qe ka shume fjale, edhe nje i shurdhet e mund. 51. Peshku ne det, tigani ne zjarr. 52. Peshku i madh e ha te voglin. 53. Perse thirret gomari ne dasem...?!!!. 54. Pi rakine, mos pi mente. 55. Pune shume, e fjale pak. 56. Punen e sotme mos e ler per neser. 57. Qeni qe leh shume, nuk te ha. 58. Qeifi ha dhe kumbulla te tharta.á 59. Rrushi shih rrushin, dhe piqu. 60. Rri shtrember e fol drejt. 61. S' behen petullat me uje. 62. S' bie rrufeja ne ... (lavaman). 63. Shtri kembet, aq sa ke jorganin. 64. S'mbahet shtepia me mjell hua. 65. S' mbahen dy kunguj ne nje sqetull. ( populli) 66. Te gjithe derrat nje fytyre kane. 67. Te bente c do mize mjalte... haja dhe une. 68. Ujku qimen e nderron por zakonin s' e harron.

Niki Mujor !!!!
 
Jeta eshte spektakel, ne jemi aktor,
vetem njeri mund te jet mbret. kur te fiken dritat, kur skemi vizitor ne mbesim vet..!!
Advertisement
 
Sa ju pelqen Webi >>
 
Sa ju pelqen Webi?
Shum i mir
I mir
I shkelqyshem
Teper i mir
I keq
pollcode.com free polls
Sa ju pelqen Dizajni i Ri >>>
 
Sa ju pelqen Dizajni
I mir
Tepere i mir
Me ndyshu
I keq
Asnjeri
pollcode.com free polls
..::::SpoNzOr::::::.....
 
<<<<<>>>>>> <<<<<<<<<<<<<<<>>>>>>>>
 
1 visitorson this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=